Karaman: Devre arası süresi kısaltılmalı

Kayserispor Teknik Direktörü  Hikmet Karaman  , sezonun ikinci yarısı öncesinde lige verilen aranın takımlara olumsuz yansımaları olduğunu ve bu sürenin Ziraat Türkiye Kupası maçlarıyla kısaltılması gerektiğini sa

haber7
0

Hikmet  Karaman  , Kayserispor un ikinci yarı hazırlıklarına başladığı Antalya nın Belek Turizm Merkezi nde AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

Devre  arası  tatilinin uzunluğuna dikkati çeken  Karaman  , şunları söyledi: 

"Kamp dönemi önemli ama keşke ara verilmeseydi. Şu arada çok rahatlıkla kupa maçlarını çıkarabilirdik. Futbolcular 10-12 günlük bu araları tatil için kullanıp , ya kilolu ya da hiçbir şey yapmadan geliyor. Sıfırdan başlamak zorunda kalıyorsunuz. Sıfırdan başlarken de takım geri gidiyor. Ara tatilin önümüzdeki toplantılarda çok iyi değerlendirilmesi , ona göre planlama yapılması gerektiğini düşünüyorum."

İkinci yarıyı rahat bir şekilde geçerek sezonu tamamlamak istediklerini belirten deneyimli teknik adam , "Hedefimiz ligde tehlikeli bölgelerde yer almamak. Çünkü ilk devrede yaşamış olduğumuz sıkıntılar ortada. Son 3 maçta aldığımız 7 puanla her ne kadar sıralamada rahat gözüksek de kaybettiğiniz zaman tekrar oralara gidebilirsiniz. Onun için bir an önce tehlikeli bölgeden uzaklaşıp , kendi işimize bakmak istiyoruz." ifadelerini kullandı. 

"Zaman zaman teknik adamlar da formsuz oluyor"

Hikmet  Karaman  , "Oynadığı son 10 maçın 8 ini kaybetmiş bir takımda göreve geldiniz. Üç maçta 7 puan aldınız. Bu kadar kısa sürede değişen ne oldu?" ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 3 =