Bakan Selçuk müjdeyi verdi! Müthiş hamle

Milli Eğitim Bakanı Ziya  Selçuk  ,  ASELSAN  ile Türkiye'nin ortaöğretim alanında savunma sanayi sistemlerine yönelik ilk mesleki ve teknik anadolu lisesinin kurulmasını sağlayacak protokole ilişkin , "İnşallah bu bir

haber7
0

Selçuk , Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir ile  ASELSAN  Genel Müdürü Haluk Görgün ün katılımıyla savunma sanayinin ihtiyacı olan nitelikli iş gücünün yetiştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü (MTEGM) ile  ASELSAN  arasında şirketin Macunköy Tesisleri ndeki iş birliği protokolü imza töreni gerçekleştirildi. 

 

 

Bakan Selçuk , burada yaptığı konuşmada , önemi ve anlamı açısından protokolün  ASELSAN  tesislerinde imzalanmasından dolayı yetkililere teşekkürlerini ileterek , öğrencilerin bu tesisi sadece gezmesinin bile ufuklarını geliştireceğini vurguladı.

Çocukların artık farklı bir geleceğe doğru ilerlediğine işaret eden Selçuk , "Bugün okula başlayan çocukların 2040 larda iş hayatına atılacağını düşünürsek onları çok farklı bir çağın , gerçekten benim kuşağımın kendini taş devrinde hissedeceği kadar farklı bir geleceğin beklediğini tahmin etmek mümkün." değerlendirmesinde bulundu.

 

 

Söz konusu çağa çok farklı isimler verildiğini , bunlardan birinin de "tekillik çağı" olduğunu anlatan Selçuk , "Yani dijital , fiziksel ve biyolojik olanın aynı bedende , vücutta olacağı bir çağdan söz ediyoruz. Buradaki makinelerin aynı zamanda biyolojik ve dijital olanı da içine aldığı bir gelecekten söz ediyoruz. Belki 15-20 sene sonra bu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 8 =