Savunmada kritik hamle! 10 yeni proje...

SSB , toplam bütçesi 300 milyon lirayı bulan 10  yeni  Ar-Ge projesi başlattı. Bu kapsamda , nükleer radyasyon tehdidine karşı yerli algılayıcı ve tespit sistemi , alüminyum  yeni  nesil alaşım ve yenilikçi yazılımın ara

haber7
0

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) , güvenlik güçlerinin mevcut veya planlı sistem ve platformlarının ihtiyaçları ve geleceğe dönük  yeni  teknoloji alanlarına yönelik olarak 300 milyon lira bütçeli 10  yeni  Ar-Ge Projesi başlattı.

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir , başkanlıkta gerçekleştirilen imza töreninde yaptığı konuşmada , Ar-Ge çalışmalarını çok daha hızlı ve etkin şekilde yürütebilecek  yeni  bir yapı oluşturduklarını anımsattı.

Bu kapsamda ilk Ar-Ge panelini 22 Aralık 2016’da gerçekleştirdiklerine işaret eden Demir , bugüne kadar da toplam 4 Ar-Ge panelini topladıklarını söyledi. Demir , bu panellerde alınan kararlar doğrultusunda toplam bedeli 300 milyon lira olan 10 Ar-Ge projesi için imza atacaklarını belirtti.

Projelerde yüklenici modelini KOBİ-sanayi-üniversite iş birliğine dayalı olarak oluşturduklarını ifade eden Demir , "Projelerde üniversitelerimiz , enstitülerimiz ve KOBİ’lerimiz başta olmak üzere 15 yüklenici veya alt yükleniciye yer verilmiştir" dedi.

Devletin çeşitli birimlerinde Ar-Ge destekleri bulunduğunu , bunlar arasında Sanayii ve Teknoloji Bakanlığı ile TÜBİTAK odaklı olanların hatırı sayılır bir yer tuttuğunu dile getiren Demir ,  Savunma  sanayisinde geliştirilen bir dizi teknolojinin ise sivil alanda da yer bulduğunu söyledi.

Ar-Ge konularında devlet aklının bir araya ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 8 =