Sabah uyandıklarında evlerinden çıkamadılar!

Doğu Anadolu Bölgesi'nde  Van  , Bitlis , Muş ve Hakkari'de olumsuz hava koşulları nedeniyle 904 yerleşim biriminin yolu kapandı.

haber7
0

Van Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada , il genelinde  kar  ve tipi nedeniyle 362 mezra ve mahalle yolunun ulaşıma kapandığı bildirildi.

 

 

Karla mücadele ekiplerinin kapalı yollarda aralıksız çalışma yürüttüğü belirtilen açıklamada , vatandaşların olumsuz hava koşullarına karşı tedbirli olmaları istendi.

BİTLİS

 

 

Bitlis Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Ümit Kurtkan ,  kar  ve tipi nedeniyle 200 köy yolunun ulaşıma kapandığını , bu yolların açılması için ekiplerin çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.

Belediye ve kara yolları ekipleri  kar  temizleme ve tuzlama çalışması yaparken , esnaf ve vatandaşlar da ev ve iş yerlerinin önündeki karları kürekle temizledi.

MUŞ VE HAKKARİ

Muş ta  kar  ve tipi nedeniyle 20 köy yolu ulaşıma kapandı. İl Özel İdaresi karla mücadele ekipleri , kapalı yolların açılması için çalışmalarını sürdürüyor.

Hakkari de  kar  yağışının ardından il genelinde 107 köy ve 215 mezraya ulaşım sağlanamıyor. İl Özel İdaresi ve belediye ekipleri karla mücadele çalışmalarına devam ediyor.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 7 =