İmran Han Türkiye'ye geliyor

 Pakistan  Başbakanı  İmran   Han  , 3-4 Ocak'ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın davetine icabetle Türkiye'ye resmi ziyarette bulunacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'la ikili ilişkilerin yanı sıra bölgesel ve uluslararas

haber7
0

Pakistan Başbakanı  İmran   Han  , 3-4 Ocak ta Türkiye ye resmi ziyarette bulunacak.

Pakistan Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada , Başbakan  Han  ın yen iyılın ilk haftasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın davetine icabetle Türkiye ye resmi ziyarette bulunacağı bildirildi.

Açıklamada , Türkiye ye ilk resmi ziyaretini düzenleyecek  Han  a , aralarında  Pakistan  Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi , Planlama Bakanı Makhdoom Khusro Bakhtyar ve Başbakan  Han  ın Ticaret ve Yatırım Danışmanı Abdul Razak Davud un da bulunduğu üst düzey heyetin eşlik edeceği belirtildi.

Ziyaret sırasında  İmran   Han  ın Cumhurbaşkanı Erdoğan la görüşeceği , ikili ilişkilerin yanı sıra bölgesel ve uluslararası durumu da ele alacaklarının kaydedildiği açıklamada , Başbakan  Han  ın Ankara da ayrıca iş forumunda konuşacağı , Türk iş adamları ve potansiyel yatırımcılarla da bir araya geleceği ifade edildi.

Açıklamada , şunlar kaydedildi:

"Pakistan ve Türkiye , yüzyıllarca eskiye dayanan ortak din ve kültürel miras üzerine kurulu tarihi ve benzersiz bağların keyfini yaşamaktadır. İki ülkenin mükemmel seviyede ve her geçen yıl daha da güçlenmeye devam eden siyasi , ekonomik , savunmayla ilgili kültürel ve halktan halka ilişkileri bulunmaktadır. Başbakan ın Türkiye ye yaklaşan ziyareti , iki kardeş ülkenin hükümetleri ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 6 =