Juncker'den AB ülkelerine: İki yüzlüsünüz

AB Komisyon Başkanı  Juncker  , AB'nin dış sınırlarının korunması konusundaki tutumlarından dolayı bazı AB ülkelerini iki yüzlülükle suçlarken , Türkiye ile göçmen mutakabakatını övdü.

haber7
0

Avrupa Birliği Komisyon Başkanı Jean-Claude  Juncker  , Alman Die Welt gazetesine verdiği röportajda , AB deki bazı son gelişmeler konusunda şaşırdığını söyledi.

"ULUSAL EGEMENLİĞE MÜDAHALE İDDİASI İKİ YÜZLÜLÜK"

AB üyesi ülkelerin tüm devlet ve hükümet başkanlarının 2 yıl boyunca AB’nın dış sınırlarının daha iyi korunmasını istediğini , AB Komisyonunun bunu ciddiye alarak 2020’nın sonuna kadar AB’nin dış sınırlarını koruyan memurların sayısını 10 bine çıkarılmasına ilişkin bir öneri hazırladığını belirten  Juncker  , şimdi birden birçok taraftan kuşkuların dile getirildiğini ifade etti.

Bazı ülkelerin “Ulusal egemenliğe müdahale yapıldığı , her şeyin çok hızlı geliştiği ve sayıların çok yüksek olduğu” yönünde eleştirilerde bulunduğuna işaret eden  Juncker  , bunun alenen iki yüzlülük olduğunu savundu.

"AVRUPA BÖYLE ÇALIŞMAZ"

Juncker , "İlk önce AB Komisyonun bir şeyler yapması istendi. Ardından bir öneride bulunduk. Özellikle , AB dış sınırların korunmasının yetersiz olduğu yönünde yüksek sesle eleştiride bulunanlar taahhüt altına girmek istemiyor. Avrupa böyle çalışamaz." değerlendirmesinde bulundu.

Bu konuda hazırlık yapılması ve gerçekten dış ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 6 =