Venedik'e giriş ücretli oluyor

İtalyan Meclisinde kabul edilen 2019 bütçesine göre , Venedik'e giden turistlerden 2 ,5 ile 10 avro arasında  giriş  ücreti alınacak.

haber7
0

İtalya da 2019 devlet bütçesine göre , Venedik e giden turistlerden "kente  giriş  vergisi" adı altında ek ücret alınması öngörülüyor.

Mecliste kabul edilen 2019 devlet bütçesinde ,  Venedik  e giden turistlerden düşük sezonda 2 ,5 , yüksek sezonda ise 5 ile 10 avro arasında kente  giriş  parası alınması maddesi yer aldı.

Venedik Belediyesinin de talebi olan kente  giriş  vergisinin , otobüs , uçak , tren ve gemi biletlerine ekleneceği bildirildi.  Venedik  te şu ana kadar turistlere uygulanan ve otellerin aldığı "konaklama vergisi"nin ise "kente  giriş  vergisi" ile birlikte sona ereceği belirtildi.

Öte yandan , Roma ve Milano dan sonra  İtalya  nın en çok turist alan 3 üncü kenti olan  Venedik  e resmi rakamlara göre yılda yaklaşık 19 milyon turist geliyor. Ülkenin kuzeydoğusunda yer alan ve 100 den fazla adayı birbirine bağlayan kanalları ve köprüleriyle tanınan  Venedik  , son yıllarda "fazla turistten" dolayı bölge halkının protestolarına sahne oluyor.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 1 =