Amerikan gazetelerine siber saldırı darbesi!

ABD'de içlerinde Los Angeles Times ve Wall Street Journal gibi gazetelerin de bulunduğu birçok yayın kuruluşuna gerçekleştirilen  siber   saldırı  nedeniyle , gazetelerin baskı ve dağıtımlarında aksamalar yaşandı

haber7
0

ABD de gerçekleştirilen bir  siber   saldırı  , içlerinde Los Angeles Times , Chicago Tribune ve Baltimore Sun gibi yayınların da olduğu birçok  Amerikan  gazetesinin Cumartesi günkü baskı ve dağıtımlarında aksamalara neden oldu.

Los Angeles Times ın konuyla ilgili haberinde , saldırının  ABD  dışarısından gerçekleştirildiği ve birçok basın kuruluşunun kullandığı ofis sistemlerini hedef aldığını yazdı.

Kötü amaçlı yazılımın ilk olarak Cuma günü farke edildiği bildirildi.

Siber saldırının Wall Street Journal ve New York Times gibi gazetelerin Batı Kıyısı edisyonlarında da aksamalara neden olduğu ifade edildi.

Tribune Publishing sözcüsü Maris Kollias tarafından yapılan açıklamada , kullanıcıların kredi kartı veya kimlik bilgilerinin çalındığına dair bir bulguya henüz rastlamadıklarını belirtti.

ABD İçişleri Bakanlığı ise konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: HABERTÜRK

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 7 =