'Sarı Yeleklilerin' ardından 'Kırmızı Kalemliler'

Fransa'da 'Sarı Yelekliler'in  ardından  öfkeli öğretmenler 'Kırmızı kalemliler' adı altında örgütleniyor.

haber7
0

Fransa da 17 Kasım dan itibaren her Cumartesi hayat şartlarını protesto etmek üzere eylem düzenleyen  Sarı  Yelekliler in  ardından  öğretmenler  Kırmızı   Kalemliler  adı altında örgütleniyor. Tarih ve Coğrafya öğretmeni Cyril ,  Sarı  Yelekliler den esinlenip 11 Kasım da sosyal medyada "Kırmızı kalemliler" isimli bir hesap açarak 33 bin öğretmeni bir araya topladı. 

Kırmızı  Kalemliler  kendilerini öfkeli öğretmenler olarak tanımlıyor. Öğretmenler daha iyi koşullarda çalışmayı ve maaşlarına zam gelmesini talep ediyor. 

Juliette isimli bir öğretmen , "15 yıldır Milli Eğitim Bakanlığında çalışıyorum , öğretmenler ve öğrenciler için şartların yavaş yavaş zorlaştığını görüyorum. Öğrencilerin mutlu olması için ilk önce öğretmenlerin mutlu olması gerekiyor , bunun için kaliteli bir ortamda çalışmamız gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Diğer bir öğretmen ise "Kabul edilemez şartlarda çalışıyoruz. İki öğrenciye tek kitap düşüyor. Senenin başından beri öğrenciler için cebimden en az 300 euro harcadım" diye konuştu. 

Bazı öğretmenler de "Polisler vatandaşları korudukları için ikramiye alıyorsa biz de onları eğittiğimiz için ikramiye hak etmiyor muyuz?" şeklinde tepkilerini dile getiriyor. 

Sarı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 6 =