Fransa'da öfke dinmiyor! Onlar da örgütleniyor

Fransa'da 'Sarı Yelekliler'in ardından öfkeli öğretmenler 'Kırmızı kalemliler' adı altında örgütleniyor.

haber7
0

Fransa da 17 Kasım dan itibaren her Cumartesi hayat şartlarını protesto etmek üzere eylem düzenleyen  Sarı Yelekliler  in ardından öğretmenler Kırmızı kalemliler adı altında örgütleniyor. Tarih ve Coğrafya öğretmeni Cyril ,  Sarı Yelekliler  den esinlenip 11 Kasım da sosyal medyada "Kırmızı kalemliler" isimli bir hesap açarak 33 bin öğretmeni bir araya topladı. 

Kırmızı kalemliler kendilerini öfkeli öğretmenler olarak tanımlıyor. Öğretmenler daha iyi koşullarda çalışmayı ve maaşlarına zam gelmesini talep ediyor. 

ÖNCE BİZİM MUTLU OLMAMIZ GEREKİYOR

Juliette isimli bir öğretmen , "15 yıldır Milli Eğitim Bakanlığında çalışıyorum , öğretmenler ve öğrenciler için şartların yavaş yavaş zorlaştığını görüyorum. Öğrencilerin mutlu olması için ilk önce öğretmenlerin mutlu olması gerekiyor , bunun için kaliteli bir ortamda çalışmamız gerekiyor" ifadelerini kullandı. 

ŞARTLAR KABUL EDİLEMEZ

Diğer bir öğretmen ise "Kabul edilemez şartlarda çalışıyoruz. İki öğrenciye tek kitap düşüyor. Senenin başından beri öğrenciler için cebimden en az 300 euro harcadım" diye konuştu. 

Bazı öğretmenler de "Polisler ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 4 =