Ortalığı karıştıracak sözler! ABD'yi durdururuz

 İran  Devrim Muhafızları Komutan Yardımcısı Hüseyin Selami , İran'ın bölgedeki  ABD  faaliyetlerini engelleme kapasitesine sahip olduğunu belirterek , "İran ulusunun onları tekrar yeneceği konusunda emin olmalılar" diye ko

haber7
0

Fars haber ajansının aktardığına göre , Tuğgeneral Hüseyin Selami , 2009 yılındaki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde usulsüzlük iddialarının sebep olduğu sokak gösterilerine son veren büyük hükümet yanlısı mitinglerin yıldönümünde , Doğu  Tahran  da toplanan halka hitap etti.

İran’ın  ABD  yi karadan , denizden ve havadan engelleyebilecek gücünün bulunduğunu söyleyen Selami , "Bugün  ABD  siyasi ve askeri olarak geriliyor" diye konuştu.  ABD  nin güçlerini  Suriye  den "hiçbir başarı elde etmeden" geri çektiğini savunan Selami , Washington un  Suriye  deki "başarısızlıklarına" rağmen hala  İran  ulusuna karşı düşmanlığa odaklandığını belirtti.

"İran ulusunun onları tekrar yeneceği konusunda emin olmalılar" diyen General Selami ,  ABD  nin  İran  a yaptırımlarının etkisiz olduğunu belirtti.

Netanyahu yu denize dökmekle tehdit etmişti

Geçtiğimiz aylarda  İsrail  Başbakanı Binyamin  Netanyahu  ile de söz düellosuna giren Hüseyin Selami ,  İsrail  in kendileri için bir tehdit oluşturmadığını belirterek , "Siyonist rejimin başbakanına Akdeniz de yüzme denemeleri yapmasını öneriyorum çünkü denizden kaçamayacak" ifadelerini kullanmıştı.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 4 =