Şoke eden iddia! Münbiç'te Sisi izleri

Münbiç'te sıcak gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Türkiye ile Doğu Akdeniz'de ciddi bir rekabet içerisinde olan Mısır'ın darbeci lideri Sisi'ye bağlı güvenlik ekiplerinin Münbiç't

haber7
0

Fırat ın doğusuna yapılacak operasyon ve  ABD  Başkanı  Trump  ın "çekiliyoruz" açıklaması kapsamında gündemin en önemli konusu haline gelen  Münbiç  te önemli gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde YPG-PYD unsurlarının "Bölgeden rejim lehine çekiliyoruz. Boşalttığımız yerlere rejim unsurları gelecek" açıklamasını yapmış ,  Suriye  ajansları ise rejim güçlerinin  Münbiç  e bayrak diktiğini  iddia  etse de tüm bunların gerçek olmadığı ortaya çıkmıştı.

İstihbarat ekipleri bekleme sürecinin an be an raporluyor

Cumhurbaşkanı  Erdoğan  ın "Suriye nin psikolojik eylemleri" olarak nitelenen olayların ardından Türk ve Rus heyetleri Moskova da bir araya gelmişti.

Türkiye nin hem  ABD  hem de Rusya ve İran ile koordineli yürüttüğü diplomasi trafiği sürecin nasıl ilerleyeceğini göstermesi açısından önem taşıyor.

TSK nın yoğun bir şekilde sevkıyatı devam ederken ,  Münbiç  teki bekleme pozisyonuna rağmen bölgedeki Türk istihbari unsurlarının tüm gelişmeleri an be an izlediği ve merkeze raporladığı öğrenildi.

Münbiç te  Mısır  ve  BAE  izleri

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre ,  Münbiç  te son günlerde  Mısır  ın darbeci lideri  Sisi  ye ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 4 =