Bild gazetesinden küstah cami haberi! Tepki yağdı

Alman  Bild  gazetesinin "Terör parası Almanya'daki camileri nasıl finanse ediyor?" başlıklı haberinde , Diyanet İşleri Türk İslam Birliğinin (DİTİB) Köln'deki Merkez Camisi'nin fotoğrafını kullanmasına

haber7
0

Yurt dışından  Almanya  daki camilere şüpheli para akışı olduğunu iddia eden haberde terör başlığı ile  DİTİB  camisinin yan yana getirilmesine ülkede yaşayan Türkler başta olmak üzere birçok kesim sosyal medya üzerinden  Tepki  gösterdi.

"SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIM."

Uzun yıllar  Almanya  da yaşayan AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu , sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda , "Müslümanlara yönelik saldırıları tahrik ettiği" gerekçesiyle  Bild  gazetesi hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

Yeneroğlu , "Almanya nın en yüksek tirajlı bulvar gazetesi  Bild  , bu şekilde terör ve camileri devamlı bir arada gösterip , Müslümanlara yönelik saldırıları tahrik ediyor. Redaksiyon (gazete yönetimi) , camilere yönelik kundaklama girişimlerinin azmettiricisi olmaktan memnun herhalde. Suç duyurusunda bulunacağım." ifadelerini kullandı.

"CAMİLERİMİZ TERÖR YUVASI DEĞİL."

Almanya da avukatlık yapan Fatih Zingal ise sosyal medya hesabından , gazetenin söz konusu haberine  Tepki  göstererek , gazeteyi sorumlu gazeteciliğe davet etti.

Zingal , "Başlıkta terör parası ile finans edilen camiler , resimde görülen ise Köln deki  DİTİB  Merkez Camisi. Terör ile hiçbir ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 1 =