15 yıl sonra SGK'dan gelen haberle şok oldu

Antalya'da Mehmet Çiçek'in SGK'dan aldığı  emekli  maaşı , 5 aylık eksik  prim  yatırdığı gerekçesiyle 16  yıl   sonra  kesildi.  SGK  ise toplam maaş ödemesi olan 62 bin TL'yi geri istedi.

haber7
0

Antalya da Mehmet Çiçek in (85) Sosyal Güvenlik Kurumu ndan (SGK) aldığı emekli maaşı , 5 aylık eksik  prim  yatırdığı gerekçesiyle 15  yıl   sonra  kesildi.  SGK  , toplam maaş ödemesi olan 62 bin TL yi geri istedi ancak mahkeme , Çiçek in 82 yaşından  sonra  çalışamayacağını belirterek , kurumun aylık kesmeye yönelik işleminin iptaline , ödenmeyen aylıkların faiziyle Çiçek e verilmesine karar verdi Yargı süreci devam ettiği için 3 ,5 yıldır maaş alamayan Mehmet Çiçek , "Ben öldükten  sonra  maaşı herhalde mezara gönderecekler" dedi.

Antalya nın Aksu ilçesinde çiftçilik yapan Mehmet Çiçek , 2000 yılına kadar 11 yıl SSK ya , 7  yıl  da Bağ-Kur a emekli olabilmek için  prim  ödedi. Çiçek , 2000 yılının son ayında SSK tarafından  emekli  edildi. 2015 yılının Temmuz ayına kadar düzenli  emekli  maaşı alan Çiçek , maaşının kesilmesinden sonra SGK ya başvurdu.  SGK  yetkilileri , Çiçek e yanlış hesap yapıldığını , 5 ay  daha prim ödemesi gerektiğini söyledi. Kurum , bugüne kadar ödeme yaptığı 62 bin 306 TL yi de Çiçek ten geri istedi.

MAHKEME: EKONOMİK MAHVINA NEDEN OLUR

Mehmet Çiçek , hatanın  SGK  dan kaynaklandığı gerekçesiyle Antalya İş Mahkemesi ne dava açtı. İş Mahkemesi ,  SGK  lehinde karar verince , Çiçek in avukatı Enes Yeşilkaya , davayı Antalya Bölge ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 1 =