Çankırı'da 337 özel harekat polisi mezun oldu

Çankırı  Polis  Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nde (POMEM) eğitim gören  337   özel   harekat   polisi  , düzenlenen törenle  mezun  oldu.

haber7
0

Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü nde gerçekleştirilen törene  Çankırı  Vali Vekili Abdullah Aslaner , Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çakmak , İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy , İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Hıdır Ayçiçek ,  Polis  Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Özge ve  mezun  olan polislerin yakınları katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı nın okunması ile başlayan törende , dönem birincisi Caner Ulakçı tarafından yaş kütüğüne plaket çakıldı. Törende konuşan  POMEM  Müdürü Ahmet Özge , öğrencilere hitap ederek şunları söyledi: "Genç  Polis  adayı arkadaşlarım , özel  harekat   polisi  olmayı seçerek meşakkatli bir görev üstlendiniz. Talip olduğunuz bu görevi vatanperverliğinizle ve aldığınız donanımlı eğitim sayesinde sürdüreceğinize inanıyorum. Şehit ve gazilerimizin gösterdikleri fedakârlıktan alacağınız ilham ile ülkemizin bölünmez bütünlüğünün güvenliğini tesisinde insan hak ve hürriyetlerine saygılı kanunlar çerçevesinde görev yapacağınıza inancım tamdır." Konuşmaların ardından dereceye girenler ödüllendirildi. Tören , özel  harekat  polislerinin yemin etmesiyle sona erdi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 1 =