Doğuş'tan dikkat çeken iki hamle

Bankalar ile borç yapılandırma sürecini tamamlayan  Doğuş  Holding'in ana ortağı  Doğuş  GYO'dan  dikkat   çeken   iki   hamle  geldi. Holdingin aktifinde bulunan Maslak ve Bebek'teki biri bina üç  gayrimenkul  yakl

haber7
0

Geçtiğimiz yaz aylarında peş peşe yaptığı  gayrimenkul  satışları ile  dikkat  çeken  Doğuş Holding  in  gayrimenkul  yatırım ortaklığı birimi peş peşe  iki  dev alım gerçekleştirdi.

İlk alım dün yapıldı. İstanbul Maslak’ta bulunan bir ofis binası  Doğuş GYO  nun ana ortağı  Doğuş  Holding’den satın alındı.

Dev binaya 525.7 milyon lira

Doğuş Holding in Maslak Ayazağa Mahallesi ndeki 40.437 ,91 m2 kullanım alanlı D Ofis Maslak Binası için KDV hariç 525 milyon 690 bin lira değer biçildi. Alım dün akşam saatlerinde gerçekleşerek KAP a bildirildi.

İkinci alım işlemi ise  Doğuş  Turizm Sağlık Yatırımları A.Ş. nin bünyesinde bulunan İstanbul Beşiktaş taki  iki  bağımsız bölüm üzerinden yapıldı.

Bebek te 63 milyon TL lik satış

Beşiktaş Bebek te 593 Ada ve 53 nolu parselde bulunan 6.745 ,23 m2 kullanım alanlı 16 ve 17 nolu bağımsız bölümler yaklaşık 63 milyon bedelle  Doğuş GYO  ya satıldı. Söz konusu  satış  işlemi de tapu devri ile gerçekleştirilerek KAP a bildirildi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 8 =