2 terörist güvenlik güçlerine teslim oldu

Muş'ta , İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yürütülen ikna çalışmaları sonucunda 2 bölücü terör örgütü mensubu  güvenlik   güçlerine   teslim  oldu.

haber7
0

Muş ta , İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yürütülen ikna çalışmaları sonucunda 2 bölücü terör örgütü mensubu güvenlik güçlerine  teslim  oldu.

Valilik ten yapılan açıklamada , İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yürütülen ikna çalışmalarında , 2 bölücü terör örgütü mensubunun örgütten firar ederek , güvenlik güçlerine  teslim  olmasının sağlandığı belirtildi.

Açıklamada , şu ifadelere yer verildi:

"Teslim olan bölücü terör örgütü mensuplarıyla yapılan mülakatlar ve alınan ifadelerinde , örgüt içerisinde kadınlara yönelik cinsel istismarın yoğun olarak devam ettiği , son zamanlarda yapılan operasyonel faaliyetlerin etkin ve verimli olması nedeniyle huzursuzluk ortamının oluştuğu ve buna bağlı olarak birçok teröristin örgütten kaçarak , güvenlik güçlerine  teslim  olduğu tespit edilmiştir."

Açıklamada , terör örgütünün faaliyetlerinin tespitine ve engellenmesine yönelik mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceği vurgulandı.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 6 =