Komisyonda kabul edildi! Paralar iade edilecek

Karayolları Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi ,  TBMM  Plan ve Bütçe Komisyonunda  kabul  edildi. Araç sınıfları itibarıyla geçiş yasağına rağmen 15 Temmuz Şehitler ve Fatih Sul

haber7
0

Trafik cezaları 2019 da artırılmayacak. Görevi sona erecek YSK üyelerinin süreleri 1 yıl uzatılacak. Boğaziçi sahil şeridi ve öngörünüm bölgesi içerisinde belirlenen alanlarda yer alan taşınmaz malikleri de yapı kayıt belgesinden yararlanacak.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda , Karayolları Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi  kabul  edildi.

Teklife göre , Karayolları Trafik Kanununda yer alan cezalar 2019 da artırılmayacak , cezalara yeniden değerleme oranı uygulanmayacak.

Boğaziçi Kanunu nda tanımlanan Boğaziçi sahil şeridi ve öngörünüm bölgesi içerisinde belirlenen alanlarda yer alan taşınmaz malikleri de yapı kayıt belgesinden yararlanacak. Teklif , Boğaziçi sahil şeridi ve öngörünüm bölgesine ait kroki ile sınır ve koordinat listesinde değişiklik yapıyor. Sarıyer , Beykoz ve Üsküdar daki bazı bölgeler bu kapsama dahil ediliyor.

Araç sınıfları itibarıyla geçmesi yasak olmasına rağmen 2 Kasım 2016 dan bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihe kadar 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsü nden geçenlere idari para cezası uygulanmayacak. Verilmiş cezalar tebliğ edilmeyecek , tebliğ edilenlerin tahsilatından itiraz ve açılmış davalardan feragat edilmesi kaydıyla vazgeçilecek. Maddenin yürürlüğe girdiği tarihten önce yapılan tahsilatlar , 28 Şubat 2019 a ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 4 =