Burkina Faso'da Filizlenen Fidan: Eğitim Hizmeti

İDDEF’in  Burkina  Faso’daki Mahmud Ustaosmanoğlu Medresesi’nde  Eğitim  gören 57 öğrencisi için icazet töreni düzenlendi. Ülkede ayrıca medrese ve mescit açılışı yapıldı. Öğrencilere e

haber7
0

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) 33 ülkede İslami  Eğitim  ve insani yardım çalışmalarını sürdürmeye devam ederken ,  Eğitim  çalışmaları ve kalıcı eserlere yenilerini ekliyor.

 

 

İDDEF’ten yapılan açıklamaya göre , Batı Afrika ülkesi  Burkina  Faso’ya giden  İDDEF  yetkilileri icazet töreni ile medrese ve mescit açılışına katıldı. Medreseler ziyaret edildi ve  Eğitim  gören öğrencilere  Eğitim  seti hediye etti.

İDDEF Yönetim Kurulu Başkanı Ali Polat ,  İDDEF  Yönetim Kurulu Üyesi Nedim Payalan ve  İDDEF  İcra Kurulu Üyesi Muhammed Taşören başkent Vagadugu daki Mahmud Ustaosmanoğlu Medresesi’nde Kur an-ı Kerim eğitimini tamamlayan ve hafızlık icazetini alan 57 öğrenci için düzenlenen törene katıldı. Konferans salonunda düzenlenen törene hafızların aileleri ve bölge halkının ileri gelenleri katıldı. Açıklamada icazet alan öğrencilerin hoca olarak ülkenin çeşitli bölgelerinde görev alacağı belirtildi.

 

 

‘Burkina Faso’da Hizmetler Gelişiyor’

İDDEF İcra Kurulu Üyesi Muhammed Taşören burada yaptığı konuşmada , “6 yıl önce  Burkina  Faso’ya geldiğimizde merkezde bulunan bir medresenin şartları pek iyi değildi. Daha sonra başka bir medrese inşa ettik. Oradan talebe kardeşlerimiz hoca olarak mezun oldu. Bu hocalarımız 8 karyede ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 2 =