İGA'dan su baskını açıklaması

 İGA  Havalimanı İşletmesi AŞ'den (İstanbul Havalimanı) yapılan açıklamada , şiddetli yağışın Arnavutköy ilçesinde bulunan Akpınar ile  İGA  ana yerleşkesindeki otopark alanını olumsuz etkilediği bildirildi.

haber7
0

İGA Havalimanı İşletmesi AŞ den (İstanbul Havalimanı) yapılan açıklamada , şiddetli yağışın Arnavutköy ilçesinde bulunan Akpınar ile  İGA  ana yerleşkesindeki otopark alanını olumsuz etkilediği bildirildi.

Açıklamada , kentte en fazla yağışın Arnavutköy e düştüğü belirtilerek , şu ifadelere yer verildi:

"İstanbul da en fazla yağışın (24 saatte toplam 80 ,6 mm) düştüğü bölgemizde , yağıştan dolayı Akpınar ve  İGA  ana yerleşkemizin sadece otopark alanları olumsuz etkilenmiştir. Su  baskını  sonrasında İSKİ ve  İGA  yetkilileri tahliye işlemlerini ivedilikle başlatmış ve şu saat itibarıyla tamamlanmıştır. 

İşçilerin yatakhanelerinde ise herhangi bir su  baskını  gerçekleşmemiştir. Akpınar yerleşkemiz , İstanbul Havalimanı na 9 kilometre ,  İGA  ana yerleşkeye ise 6 kilometre mesafede bulunmaktadır. Su baskınının yaşandığı bölge ile İstanbul Havalimanı nın terminal binası ve apron bölgesinin herhangi bir ilişkisi yoktur. İstanbul Havalimanı ndaki seferler aksamadan başarılı bir şekilde gerçekleşmektedir."

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 6 =