Nevşehir'de mini tıp akademisi gerçekleştirildi

Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu AHEF , 15-16 Aralık 2018 tarihlerinde Nevşehir’de  mini   tıp  Akademisini gerçekleştirdi. İl Sağlık Müdürü ve akademisyenlerin de yer aldığı akademiye çevre illerden de ç

haber7
0

Türkiye’deki 24 bin Aile Hekiminin en büyük temsilci kurumu olan AHEF , son aylarda sağlık alanında önemli projelere imza atmaya başladı.

AHEF’ten Sağlık Alanında Önemli Çalışmalar

Aşı ve faydaları , hak kayıpları ve sağlıkta şiddet gibi konularda bilinçlendirme çalışmaları yürüten AHEF , Aile Hekimlerinin mesleki bilgi ve deneyimlerini daha da artırmak gayesiyle farklı illerde  mini   tıp  Akademilerine başladı.

İlki Eylül ayında Van’da başlayan  mini   tıp  Akademileri’nin ikincisi Kasım ayında Diyarbakır’da üçüncüsü ise 15-16 Aralık 2018 tarihlerinde Nevşehir’de gerçekleştirildi.

Nevşehir İl Sağlık Müdürü Rahim Ünlübay , AHEF Başkanı Dr. Şenol Atakan , Mersin Üniversitesi  tıp  Fakültesi Aile Hekimliği Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ertan Mert , Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi  tıp  Fakültesi Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Oğuzhan Özcan ve Mersin Üniversitesi  tıp  Fakültesi Aile Hekimliği Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Yücel Uysal’ın katıldığı akademiye  Nevşehir  ve çevre illerden yaklaşık 150 Aile Hekimi katıldı.

2 gün süren ve yoğun ilgi gören akademi kapsamında Aile Hekimlerine , Akılcı Laboratuvar Kullanımı , Obezite , Diyabet , Dislipidemi ve Hipertansiyon gibi bir çok konuda eğitimler verildi. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 3 =