AK Parti Grup Başkanvekili  Mehmet Muş  , TBMM Genel Kurulu'nda çıkan tartışmada kendisine yönelik küfürlü ifade kullanan İYİ  Partili  Öztürk'e  dava  açacağını belirtti.

haber7
0

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet  Muş  , TBMM Genel Kurulu nda çıkan tartışmada kendisine yönelik küfürlü ifade kullanan İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk e  dava  açacağını bildirdi. 

Muş , AA muhabirine yaptığı açıklamada , dün TBMM Genel Kurulu nda bütçe görüşmelerinde , kürsüde konuşma yaptığı sırada çıkan bir tartışmada , İYİ  Partili  Öztürk ün kendisine galiz bir şekilde küfrettiğini anımsattı.

Böyle bir küfrün , Gazi Meclisin ağırlığına yakışmadığını belirten  Muş  , "Bu Gazi  Meclis  çatısı altında ben bu tip bir olay hatırlamıyorum. Kürsüdeyken , alenen bir küfür ilk defa duydum. Bu üzücü bir şey." dedi.

Yaşanan olay karşısında İYİ Parti Grubu nun tutumunu da eleştiren  Muş  , "Kendilerinin bir milletvekilinin bu kadar galiz bir küfür edip ,  Meclis  İçtüzüğü ne göre bir ceza verileceği zaman yine milletvekillerinin lehinde oy kullanmalarını kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Bu hakikaten hayretle karşılanacak bir konu." değerlendirmesini yaptı.

"HUKUKA İNTİKAL EDECEK"

İYİ  Partili  Öztürk e  dava  açacağını bildiren  Muş  , "Bu olay hukuka intikal edecek. Bu milletvekiliyle alakalı Genel Kurul da hiçbir şey söylemedim , söylemeyeceğim de. Bundan sonra yargı yoluna gideceğim. Türkiye bir hukuk devletidir. Yapacağınız tüm eylemlerden ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 7 =