İtiraf geldi: Adil Öksüz'ü gördüm

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 474 sanıklı davanın görülmesin

haber7
0

4. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü ndeki salonda görülen duruşmada , tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile taraf avukatları hazır bulundu.

Tanık sıfatıyla ifade veren eski kurmay albay Emin Mert , 1985 te gittiği dershanede FETÖyapılanmasıyla tanıştığını , Hava Harp Okulu nda eğitim gördüğü süre içinde de örgütle bağının devam ettiğini dile getirdi.

Mert , geçmişte davanın firari sanıklarından Adil Öksüz ü de örgüt toplantılarında gördüğünü belirterek , "Adil Öksüz ün askeri bir ortam içinde bulunmasını zaten anormal bir durum olarak yorumluyorum." değerlendirmesinde bulundu.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 1 =