Hakan Fidan, ABD'de sunum yaptı

MİT Müsteşarı  Hakan   Fidan  ,  ABD  Kongresinde İstanbul'da öldürülen Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin  sunum  yaptı.  Hakan  Fidan'ın bu ziyaretinin CIA Başkanı Haspel'in Türkiye ziyaretine

haber7
0

Amerikan kaynakları MİT müsteşarı Hakan  Fidan  ın Amerikan Kongre sinde olduğunu ve kapalı kapılar ardında dar kapsamlı görüşmelerde Kaşıkçı cinayeti hakkında kongre üyelerine bilgi verdiğini anlattı.

FİDAN IN KENDİ İNİSİYATİFİYLE Mİ YOKSA DAVETLİ Mİ GELDİĞİ BİLİNMİYOR

Fidan ın kendi inisiyatifiyle mi yoksa davetli mi geldiği yolundaki sorulara net cevap verilmediği ileri sürüldü.  Hakan   Fidan  ın CIA in davetiyle mi yoksa kongre istihbarat komisyonunun davetiyle mi gittiği ise bilinmiyor.

CIA BAŞKANI , KAŞIKÇI CİNAYETİYLE İLGİLİ BİLGİ ALMAK İÇİN TÜRKİYE YE GELMİŞTİ

Bilindiği gibi CIA Başkanı  Gina Haspel  cinayetten kısa süre sonra bir gece yarısı Türkiye ye uçmuş ve hem MİT yetkililerinden hem de devlet üst yönetiminden olayla ilgili Türkiye nin göstermeyi kabul ettiği delilleri görmüştü.

Hakan  Fidan  ın bu ziyaretinin Haspel in ziyaretine bir karşılık olarak da görülmesinin de mümkün olduğu ifade edildi.

BEYAZ SARAY , FİDAN IN ZİYARETİNE TEPKİ GÖSTEREBİLİR

Kaşıkçı cinayeti konusunda Senato ile Beyaz Saray ın arası hayli gerginken ve Senato Muhammed bin Selman a karşı cephe almışken MİT Başkanı nın elindeki bilgileri Senato ya anlatması ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 4 =