7 kişi daha infaz listesinde

Öldürülen Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın yakın çalışma arkadaşı ve dünyanın gündemindeki isim Ömer Abdulaziz , ikinci kez AKŞAM’a konuştu. Abdülaziz , Riyad’ın başka kimleri

haber7
0

İstanbul’daki Suudi Başkonsolosluğu’nda 2 Ekim’de öldürülen Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın eski çalışma arkadaşı ve dostu Ömer Abdulaziz , çarpıcı yeni açıklamalarda bulundu. Son olarak  Kaşıkçı  ile yaptığı WhatsApp yazışmalarının bir İsrail yazılımı tarafından hacklendiğini belirterek bu ülkeye dava açacağını söyleyen Abdulaziz , elinde Suudi Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın  Kaşıkçı  gibi öldürtmek istediği isimlerin listesinin olduğunu ifade etti. Abdulaziz , “Elimde 7 kişilik bir liste var. Selman’ın öldürmek istediği isimler. Bunlardan birisi Cemal’di. Birisi de benim. Diğer 5 ismi açıklayamam. Zamanı gelince açıklayacağım” dedi. Abdulaziz , bir önceki açıklamalarında Kaşıkçı’dan önce kendisinin öldürülmek istendiğini , ancak tuzağa düşmediğini söyledi.

TRUMP SAĞMAYA ÇALIŞIYOR 

ABD Başkanı Donald Trump’ın  Kaşıkçı  olayına ilişkin tutumunu değerlendiren Ömer Abdulaziz , “Cemal  Kaşıkçı  Başkan Trump’ı ve damadı Kushner’i sevmiyordu. Muhtemelen Cemal’in nişanlısı Hatice de bundan dolayı Beyaz Saray’ın davetini kabul etmemiştir. Bir bakın , Trump nasıl da Selman’ı kolluyor. ABD Suudi Arabistan’ı sağıyor. ABD ve CIA bu işin içinde olabilir” dedi.

36 DAKİKALIK SES KAYDI

Abdülaziz , elinde bir de ses kaydının olduğunu da iddia etti. Ses kaydının kimlere ait ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 2 =