Komşu halktan para toplayıp savaş gemisi alacak!

Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos , Yunan donanmasına yeni  savaş  gemileri alınabilmesi için yardım hesabı açarak ,  halktan   para  toplayacaklarını açıkladı.

haber7
0

Denizcilerin koruyucusu olduğuna inanılan "Aziz Nikola günü"nde , Pire deki donanma akademisinde düzenlenen törene katılan Kammenos , burada bir konuşma yaptı.

Kammenos , Yunanistan ın Akdeniz ülkeleriyle beraber bir enerji merkezi ve üreticisi olacağını savunarak , "Bu bizi , egemenlik haklarımızı korumak ve bölgede güvenliği güçlendirmek için kuvvetli bir donanma gücüne sahip olmaya mecbur kılıyor" ifadelerini kullandı.

Gelecek yıl bu hedeflerine ulaşmaları gerektiğini belirten Kammenos , "Ancak şimdi ülkemizin büyük hayırseverlerine ve bağışçılarına ihtiyacımız var. Yeni fırkateynler ve amiral  gemisi  alarak filomuzu güçlendirmek için Yunan halkına ve armatörlerine , 1 Ocak 2019 da açılacak hesaba yatıracakları  para  ile kendi ihtiyaçlarından keserek ulusal çabamıza destek vermeleri çağrısında bulunuyorum" dedi.

Yunan Savunma Bakanı Kammenos , ilk parayı kendi maaşından yatıracağını açıkladı.

Ekonomik krizi atlatmaya çabalayan Yunanistan , yıllık 5 milyar avronun üzerinde askeri harcama da yapıyor.

Milli gelirine oranla yüzde 2 ,5 a ulaşan bu miktar ile Yunanistan , askeri harcama konusunda NATO kriterini sağlayan ülkeler arasında bulunuyor.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 2 =