Vergi oranları güncellendi! Resmen yürürlükte

Optik alet ve cihazlar ile fotoğraf , sinema , ölçü , kontrol , ayar aletlerinin de aralarında bulunduğu bazı cihazların aksam ve parçalardan alınan ilave gümrük vergisi oranı güncellendi.

haber7
0

İthalat Rejimi Kararına Ek ve İthalat Rejimi Kararına Ek Kararda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Cumhurbaşkanlığı kararları , Resmi Gazete de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre , bazı optik alet , fotoğraf , sinema , ölçü , kontrol , ayar aletlerinin de aralarında bulunduğu bazı cihazların aksam ve parçalarından alınan yüzde 29 ,8 lik ilave gümrük vergisioranı yüzde 15 olarak değiştirildi.

Ayrıca , AB üyesi ,  EFTA  üyesi ülkeler , İsrail , Makedonya , Bosna-Hersek , Fas , Filistin , Tunus , Mısır , Gürcistan , Arnavutluk , Şili , Sırbistan , Karadağ , Kosova , Morityus , Moldova , Faroe Adaları , Güney Kore , Malezya , Singapur dan ithal edilen maden dedektörleri , tohumlarla hububatın temizlenmesi ve tasnifinde kullanılan makine ve cihazlar , oyuncak bebek için arabalar , üç tekerlekli bisikletlerin de aralarında olduğu bazı eşyaların ithalatında ilave  gümrük vergisi  uygulanmayacak.

Genelleştirilmiş tercihler sisteminden yararlanacak ülkeler grubu ile en az gelişmiş , gelişme yolundaki ülkelerin dışında kalan ülkelerden bazı tarım ve ticaret ürünlerinin ithalinde yüzde 7 ile 30 arasında değişen oranlarda ilave  gümrük vergisi  alınacak. Hesaplanan toplam  Vergi  oranı Gümrük Giriş Tarife Cetveli nde gösterilen limitlerin yüzde 50 artırılmış düzeyini geçemeyecek , aşması durumunda ise yüzde 50 ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 4 =