Fransa 'Cumartesi Savaşı'na hazır! Ordu konuşlandı

 Fransa  Başbakanı Philippe , "sarı yeleklilerin" ülke genelinde  Cumartesi  düzenleyecekleri gösterilerde 89 bin polisin görev yapacağını ve sadece Paris'i 8 bin polisin yanı sıra bir düzine zırhlı aracın kor

haber7
0

Fransa Başbakanı  Edouard Philippe  , "sarı yeleklilerin" ülke genelinde  Cumartesi  düzenleyecekleri gösterilerde 89 bin polisin görev yapacağını ve sadece Paris i 8 bin polisin yanı sıra bir düzine zırhlı aracın koruyacağını açıklarken , muhtemel şiddet eylemleri nedeniyle başkentte kepenklerin açılmayacağı belirtildi.

Philippe , TF1 kanalına yaptığı açıklamada ,  Cumartesi  ülke genelinde "sarı yeleklilerin" yapacağı gösterilerde yoğun güvenlik önemli alınacağını söyledi.

Gün içinde Senato da yaptığı konuşmada ülke genelinde 65 bin polisin görev alacağını söyleyen Philippe , televizyon kanalındaki açıklamasında ise bu sayıyı 89 bine çıkardı.

PARİS E 8 BİN POLİS , BİR DÜZİNE ZIRHLI ARAÇ

Sadece  Paris  te 8 bin polisin görevlendirileceğini duyuran Philippe , ayrıca başkente bir düzine zırhlı aracın da konuşlandırılacağını söyledi.

İstifa çağrılarını reddeden Philippe , "Protesto için değil yok etmek için gelen insanlarla karşı karşıyayız" dedi.

Paris e zırhlı araçların konuşlandırılması , 2005 olayları sonrası bir ilk olacak.

KEPENKLER AÇILMAYACAK

Fransa basınına göre , yetkililer , geçen hafta yaşanan dükkanların yağmalanması ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 7 =