Kartepe'de yoğun kar yağışı! 75 kişi mahsur kaldı

İstanbul’dan gelerek Kocaeli'nin kayak merkezine çıkmaya çalışırken karda  mahsur  kalan otobüsteki 35 öğrenci 75 yolcu ,  AFAD  ekiplerinin anfibik araçları ile kurtarıldı.

haber7
0

Kartepe ye çıkmak isterken karda  mahsur  kalan 2 otobüs içerisindeki yolcuları  AFAD  ekipleri kurtardı. Edinilen bilgiye göre  İstanbul  Ataşehir’den gelerek Kartepe’ye  Derbent  yolundan çıkmaya çalışan bir otobüsün  kar  dolayısıyla yolda kaldı. Otobüsü hakeret ettiremeyen araçtakiler , 112 Acil Yardım ekiplerinden yardım istedi. İhbar üzerine harekete geçen  Kocaeli   AFAD  , Jandarma , Büyükşehir ve  Kartepe  Belediyesi ekipleri ortak operasyon düzenledi. 

 

 

Ataşehir Kuzey Kolejinin gelen 35 öğrenciyi kurtarmaya çalışan ekipler ,  İstanbul  Maltepe Belediyesine ait Elazığlılar Derneği Hanım Komisyonunun 40 üyesini taşıyan bir başka otobüsün de yolda kaldığı ihbarı alındı. Kartepe’ye çıkan ve açık olan Maşukiye hattından daha kısa olması dolayısıyla tercih edilen  Derbent  yolunda kalan otobüslere kısa sürede ulaşan ekipler önce jandarma arazi araçlarıyla ve  AFAD  ın amfibik kurtarma aracıyla yolcular tahliye ettiler. Daha karda kalan otobüsler ise iş makineleri yardımıyla güvenli bölgeye alındı. 

Yetkililer ,  Derbent  ten  Kartepe  ye çıkılmasının riskli olduğunu , kış koşullarında kullanılmaması gerektiğini ve Maşukiye hattı sürekli açık tutulduğundan bu yolun kullanılması konusunda sürücüleri uyardılar. 

 

 

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 4 =