Kaşıkçı cinayetinde yeni gelişme: ABD'ye döndü

Kaşıkçı'nın öldürülmesinde katkısı olduğu iddia edilen elçi Halid bin Selman ABD'ye geri döndü. Cemal Kaşıkçı'nin katil zanlıları arasında yer alan ve Cemal Kaşıkçı'y

haber7
0

Gazeteci  Cemal Kaşıkçı  nın Suudi yetkililerce vahşice öldürülmesinin ardından  Suudi Arabistan  ın Washington elçisi Halid bin Selman ülkesine dönmüş ve bir daha  ABD  ye dönmeyeceği iddia edilmişti.

 

 

ABD basınında yer alan bilgiye göre ise Suudi Veliaht Prens İbn Selman ın kardeşi ve aynı zamanda  ABD  Washington elçisi Halid bin Selman ölen  ABD  eski Başkanı George W. Bush un cenazesine katılmak üzere  ABD  ye gitti.

Washington daki Suud elçiliği  ABD  basınının iddialarını doğrularken , Halid bin Selman ın ülkeden kovulmayacağı ve görevine devam edeceği belirtildi.

 

 

KAŞIKÇI CİNAYETİNE KARIŞMAKLA SUÇLANIYOR

Washington Post gazetesinin iddialarına göre  Cemal Kaşıkçı  nın öldürülmesinde Halid bin Selman ın büyük bir payı bulunuyor.

Kaşıkçı ile gerçekleştirdiği telefon görüşmelerinde Kaşıkçı yı konsolosluğa gitmesi konusunda ikna ettiği ve kişisel garanti verdiği iddia ediliyor.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 7 =