İçişleri Bakanı Soylu , 'Şimdi üç tane terör örgütü üyesini 'Ben arıyorum' diye bütün dünyaya ilan ediyorsun. Kim sizin samimiyetinize inanır ya? Bundan üç gün

haber7
0

Bakan Soylu ,  Polis Akademisi Başkanlığı  Suç Araştırmaları ve  Kriminoloji Araştırma  Merkezi Müdürlüğü (SAMER) tarafından Antalya nın Serik ilçesi Belek Turizm Merkezi nde düzenlenen , "Uluslararası Uyuşturucu Konferansı"nın açılışında , 2000 li yıllar öncesinde katıldığı konferanslarda ülke içindeki kalkınma , bireysel özgürlükler ve demokrasi sorunlarıyla ilgili konuşmalar yaptığını hatırlattı.

Artık demokrasisini tahkim etmiş , altyapı sorunlarını büyük ölçüde çözmüş , ekonomik kırılganlıkları eskiye nazaran azaltmış , üretim kapasitesini önemli ölçüde artırmış ve çeşitlendirmiş , devlet refleksleri üst seviyede olan güçlü bir liderliğe sahip , modern bir hükümet sistemine adım atmış ülkede siyaset yapan bir kişi olarak kürsülerden konuştuğunu aktaran Soylu , Antalya ya gelen turist sayısının 13 milyonu bulduğunu , bu yıl 13 ,5 milyonu bulacaklarını söyledi.

Bugün daha küresel konular üzerinde konuştuklarını , dünyaya rehberlik etmeye çalıştıklarını , tecrübelerini paylaştıklarını , uyarılarda bulunduklarını anlatan Soylu , şöyle devam etti:

"Bugünün dünyası aslında bir kırılma yaşamak istiyor , belki de buna ihtiyaç duyuyor. Ancak bu kırılmanın çatışma ve şiddet yönünde mi yoksa uzlaşma ve gelişme yönünde mi olacağı maalesef henüz bilinmiyor. Küresel ve esas ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 4 =