Almanya'dan Çin'e insan hakları eleştirisi!

Almanya'da hükümetin  insan   hakları  ve insani yardım sorumlusu Baerbel Kofler Çin'deki  insan   hakları  durumunundan endişe duyduğunu ifade etti.

haber7
0

Almanya da hükümetin  insan   hakları  ve insani yardım sorumlusu Baerbel Kofler Çin deki  insan  haklarıdurumunundan endişe duyduğunu ifade etti.

Kofler in Dışişleri Bakanlığından yayımlanan açıklamasında , özellikle Çin in  Sincan  daki Uygur Türklerini kamplarda tuttuğu yönündeki haberlerin kendisini şoke ettiğini belirtti.

Kofler , Çin in o bölgeye yapmak istediği ziyarete izin vermediğini vurgulayarak , "Oradaki durumu yerinde görüp incelemek ve bir kanaat sahibi olmayı isterdim. Ne yazık ki Sincan a diyaloğun bir parçası olarak seyahat etme isteğim reddedildi. Ancak seyahat için çaba göstermeye devam edeceğim." ifadesini kullandı.

Tibet te yapılacak  insan   hakları  diyalog etkinliğine dikkati çeken Kofler , bölgeden  insan   hakları  ihlalleriyle ilgili çok sayıda rahatsızlık verici raporların geldiğini kaydetti.

Birleşmiş Milletler (BM) Irk Ayrımcılığının Ortadan Kaldırılması Komitesi nin (İHOP) Çin de ayrımcılığa uğrayan topluluklarla ilgili İsviçre nin Cenevre kentinde ağustos ayında düzenlediği toplantıya katılan  insan   hakları  kuruluşları ,  Sincan  Uygur Özerk Bölgesi nde yerel yöneticilerin siyasi olarak sakıncalı tutumlar içinde olduğunu iddia ettiği bireyleri , siyasi eğitim merkezlerinde alıkoyduğunu açıklamıştı.

Örgüt temsilcileri , herhangi bir yargı kararına dayanmadan hürriyetinden ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 5 =