5G destekli telefonlar için tarih verildi

İlk defa , 2010 yılında tanıtılmış olan 4G teknolojisinin ardından , 5G’nin ayak sesleri duyulmaya başlandı

haber7
0

Çok yakında ,  5G   destekli  cihazlar piyasaya çıkmaya başlayacak. Geçtiğimiz dakikalarda Hawaii‘de düzenlenen etkinlik sırasında  5G   destekli  Snapdragon işlemcili  telefonlar  için resmi  tarih  verildi.

Qualcomm‘un Başkanı Cristiano Amon ,   5G  destekleyen Snapdragon işlemcili telefonların 2019’un ikinci çeyreğinde piyasaya sunulacağını doğruladı.

Bu hafta içerisinde Snapdragon 855 işlemcisini de resmi olarak tanıtacak olan teknoloji devi , Snapdragon X50  5G  NR modeli ile birlikte akıllı telefonlarda yeni bir devri başlatmayı hedefliyor.

Cristiano Amon‘un aktarmış olduğu bilgiler doğrultusunda ,  MMWave teknolojine sahip olan akıllı  telefonlar  ile 2019’un ikinci çeyreğinde buluşacağımız belirtiliyor.

Tüm bu gelişmeleri bir kenara bıraktığımızda ise  5G  teknolojisi ile karşımıza çıkacak operatörler ve akıllı  telefon  üreticileri açıklandı. Fakat açıklanan operatörler arasında ülkemizden herhangi bir firmanın olmadığını da belirtmekte fayda var. Ayrıca etkinlikte açıklanan firmaların arasında Huawei ve Apple’ın olmaması da oldukça dikkat çeken ayrıntılar arasında yer alıyor.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 4 =