İstanbul'da Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince yapılan operasyonda 4 ayrı kargoda 48  adet   suikast   silahı   ele  geçirildi.

haber7
0

İstanbul Gümrük Muhafaza ekipleri , kaçakçılıkla mücadele kapsamında  İstanbul  Posta Gümrük Müdürlüğü nde yapılan denetimler sırasında riskli görülen bir kargoyu fiziki aramaya aldı. "CNC Torna Tezgahı Parçaları" olarak beyan edilen posta önce X-Ray taramasından sonra fiziki aramaya yönlendirildi. Yapılan aramada paketin içerisinde makine parçalarının arasında zulalanmış şekilde 24  adet  silah üst mekanizması , aksam ve parçaları tespit edildi.

BİNLERCE KARGO İNCELENDİ

Ele geçirilen silahların geri kalan parçalarının tespit edilmesi için gümrük muhafaza ekipleri  İstanbul  da on binlerce kargoyu mercek altına aldı. Üç gün sonra yine  İstanbul  Posta Gümrük Müdürlüğü nde farklı bir kişiye gelen şüpheli bir paket daha incelemeye alındı. Yapılan kontrollerde makine parçası olarak beyan edilen kargonun içerisinde 8  adet  silah mekanizması olduğu tespit edildi. Araştırmalarını derinleştiren ekipler , aynı şekilde 2 farklı kargoda daha 16  adet  silah mekanizması ile silahlara ait şarjör  ele  geçirdi.

SİLAHLARIN ABD DEN KARGOLANDIĞI TESPİT EDİLDİ

Yapılan incelemeler neticesinde alıcı ve göndericinin yakalanmamak için kamuoyunca  suikast   silahı  olarak bilinen tabancaları parçalara ayırdığı , parçaların ABD den farklı günlerde , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 5 =