Bakan Soylu: Artık dağa götüremeyecekler

Toplu açılış törenine katılmak , gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Ağrı'ya gelen  Bakan  Soylu'yu , ''Artık kız çocuklarımızı  dağa  götüremeyecekler.'' dedi.

haber7
0

İçişleri Bakanı Süleyman  Soylu  , "Artık kız çocuklarımızı  dağa  götüremeyecekler. Onlar öğretmen , mühendis , hemşire , doktor , memleketimin 780 bin kilometrekaresinde hizmet verecek , anne ve babasının o başını okşayarak büyüyecek. Dağda o rezil adamların yanında büyümeyecek , gülmeyecek." dedi.

Toplu açılış törenine katılmak , gezi ve incelemelerde bulunmak üzere  Ağrı  ya gelen  Bakan   Soylu  yu , Ahmed-i Hani Havalimanı nda  Ağrı  Valisi Süleyman Elban , AK Parti  Ağrı  Milletvekili Ekrem Çelebi , Erzurum Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Ahmet Hacıoğlu , İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Cemil Lütfi Özkul , İl Emniyet Müdürü Kenan Yıldız , İl Başkanı Abbas Aydın , kurum müdürleri ve partililer karşıladı.

İlk olarak havalimanı karşısında yapımı devam eden köprüyü inceleyen  Bakan   Soylu  , buradan güzergah üzerindeki  Ağrı  Şehir Mezarlığı ile yeni Kapalı Belediye Garajı nı gezdi. Soylu , 15 Temmuz Şehitleri İlkokulu na da giderek  Ağrı  Valiliği İl Özel İdaresi tarafından hayata geçirilen Tekstilkent Projesi kapsamında eğitim gören kursiyerlerle bir araya geldi.İlk üretilen ürünün hediye edildiği  Soylu  , ardından  Ağrı  Otogarı arkasındakiTekstilkent te yeni yapılan binaları inceledi. Yeni bulvar yapımını da takip eden  Soylu  , daha sonra  Ağrı  Valiliğini ziyaret etti. Girişte kendisine çiçek veren çocukların ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 6 =