Dağdan kopan kayalar yolu kapattı

Hakkari'de şiddetli yağış nedeniyle  Dağdan   kopan  dev  kayalar  nedeniyle kapanan yol , ekiplerin çalışmasının ardından ulaşıma açıldı.

haber7
0

 Doğu Anadolu Bölgesi nde kar ve şiddetli yağış yaşamı olumsuz etkiliyor.  Hakkari  de şiddetli yağış nedeniyle kent merkezine 7 kilometre mesafedeki Depin mevkisi yakınlarında  Dağdan   kopan  dev kaya parçaları  yolu  kapattı. Kapanan yolda uzun araç kuyrukları oluştu. Karayolları ekipleri , iş makineleri ile kayaları kaldırarak  yolu  ulaşıma açtı. 

 

 

VAN

Van da aralıklarla yağan yağmur , yüksek kesimlerde yerini kara bıraktı.Başkale ilçesinde 20 , Bahçesaray ilçesinde de 3 yerleşim birimine yoğun kar nedeniyle ulaşım sağlanamıyor.

 

 

Van-Bahçesaray kara yolundaki 2 bin 985 rakımlı Karabet Geçiti nde kar nedeniyle zaman zaman kapanan yol , Karayolları 11 inci Bölge Müdürlüğü ekiplerince ulaşıma açıldı. 

Meteoroloji 14 üncü Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada ,  Hakkari  , Bitlis , Muş ve  VAN  ın güneyinde kuvvetli yağış beklendiğinden , muhtemel ani sel , su baskını , ulaşımda aksamalar ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istenmişti.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 3 =