Müjde Nevşehir'den geldi! İndirime gittiler

Türkiye'nin  Patates  ambarı konumundaki Nevşehir'de bir araya gelen  Patates  üreticileri ve depo işletmecileri , Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı kapsamında ürünün depo çıkış fiyatında yüzde

haber7
0

Patates üretiminin en yoğun yapıldığı Niğde ,  Nevşehir  , Afyonkarahisar ve Bitlis ten gelen üreticiler ve depo işletmecileri , kayadan oyma yer altı doğal depoculuğun merkezi konumundaki Kavak beldesinde buluştu.

 

 

Tohum Sanayicileri ve Üreticileri Alt Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Ökkeş Yıldırım , burada yaptığı açıklamada , üretici ve depocuların Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı na destek amacıyla  indirim  kararı aldığını söyledi.

Yıldırım , "Patates fiyatları zaman zaman tartışma konusu oluyor. Ülkemiz tarımı , milli ekonomi ve tüketicilerimiz için elimizi bir kez daha taşın altına koyuyoruz. Sadece cefakar değil , vefakar olduğumuzu da gösteriyoruz." dedi.

 

 

Perakendecilere de çağrıda bulunan Yıldırım , şöyle devam etti:

"Hazine ve Maliye Bakanlığınca başlatılan , Cumhurbaşkanımızca desteklenen kampanya kapsamında bugünden itibaren ürünü yüzde 10 indirimli olarak satışa sunuyoruz. Bu indirime perakendeci firmalarımızın en geniş şekilde katılımı için çağrıda bulunuyoruz. Enflasyonla mücadeleyi ne tek başına kamu ne de tek başına özel sektör yapabilir. Sorumluluk ve görev hepimizindir. Enflasyonla mücadele aynı zamanda işsizlikle , yüksek faizle ve artan girdi maliyetleriyle mücadeledir.  Türkiye   Patates  üreticileri ve depoculuk sektörümüz , devletimizle ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 8 =