Hakkari'de 50 metrelik direğe Türk bayrağı

Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Özel Harekat Şubesi tarafından kullanılan Kaletepe güvenlik noktasında bulunan 50 metre yüksekliğindeki  direğe  15x10 metre ebatlarında  Türk   bayrağı  asıldı.

haber7
0

Hakkari nin her yerinden görünen ve 165 bin TL ye mal olan , 50 metre yüksekliğindeki  direğe  15x10 metre ebatlarında Türk bayrağını asmak için tören düzenlendi.

 

 

Törene Hakkari Valisi İdris Akbıyık , Dağ ve Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Muammer Alper , İl Jandarma Komutan Vekili Metin Geyiktepe , İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu , Belediye Başkan Vekili Cüneyt Epcim , Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Balık , vali yardımcıları İdris Koç , Mustafa Doruk , kurum amirleri , asker ve polisler katıldı.

"BU MÜCADELENİN SEBEBİ BU GÖKLERE ÇEKTİĞİMİZ BAYRAĞIMIZDIR"

 

 

Törende konuşma yapan  Hakkari  Valisi İdris Akbıyık , asılan Türk bayrağının  Hakkari  nin her yerinden görülebileceğini belirterek şöyle konuştu:

"Kaletepemizin zirvesinde Hakkari’nin her yerinden görülecek olan şeref nişanemizi şimdi olduğu gibi daima göklerde göreceğiz. Bu topraklar , her daim büyük bir istiklal ve istikbal mücadelesine şahitlik etmiştir. Üzerine bastığımız her bir metrekarede şehitlerimizin kanı bulunmaktadır. Bu mücadelenin sebebi işte bu göklere çektiğimiz bayrağımızın asıl dalgalanışını yaşamak içindir. Buraya kadar gelen herkese tekrar teşekkür ediyor , İstanbul’da helikopter kazasında kaybettiğimiz 4 şehidimizi anarak hepinizi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 6 =