Otomotiv devinden flaş karar!

ABD'li  Otomotiv  devi General Motors'un (GM) yeniden yapılanma planları çerçevesinde 5 fabrikasını kapatacağı ve çalışan sayısını yüzde 15 azaltacağı bildirildi.

haber7
0

Detroit merkezli şirketten yapılan açıklamada , imalat kapasitesi ve iş gücü tasarruflarını artırmak amacıyla yeniden yapılandırılacağı ifade edildi.ÇALIŞAN SAYISI DA AZALACAK

Bu çerçevede , 4 ü ABD nin Michigan , Maryland ve Ohio eyaletlerinde ve biri Kanada nın Ontario eyaletindeki olmak üzere 5 üretim tesisinin gelecek yıl içinde kapatılacağı belirtilen açıklamada , çalışan sayısının da yüzde 15 azaltılacağı duyuruldu.

Şirketin nakit akışını yıllık 6 milyar dolar artırması beklenen bu adımların ,  GM  nin 10-15 bin arasında çalışanıyla yollarını ayırmasına neden olacağı kaydedildi.ŞİRKETTEN AÇIKLAMA GELDİ

GM nin Başkanı ve Üst Düzey Yöneticisi Mary Barra , konuya ilişkin açıklamasında , "Bugün attığımız adımlar son derece atik , dirençli ve karlı olma yolundaki dönüşümümüzü devam ettiriyor. Şirketimizi uzun vadeli başarıya ulaştırmak için değişen piyasa koşullarının ve müşteri tercihlerinin önünden gitmemiz gerektiğini biliyoruz." ifadelerini kullandı.

Bu arada ,  GM  nin New York borsasında işlem gören hisseleri , açıklamanın ardından yüzde 6 değer ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 6 =