Dev zirvede 1.7 milyar dolarlık anlaşma!

Uluslararası İş Birliği Platformu (UİP) tarafından Cumhurbaşkanlığı himayesinde ,  TİM  ev sahipliğinde düzenlenen 9. Boğaziçi Zirvesi , 80 ülkeden iş adamı , siyasetçi ve fikir önderini İstanbul'da bir araya g

haber7
0

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı  İsmail Gülle  , "Ekim ayında yakaladığımız ve Cumhuriyet tarihinin rekoru olan 15 ,7  milyar   dolarlık  ihracat , gelecek başarılarımızın da en büyük göstergesi oldu. Kasım ayında da yine aynı başarıyı devam ettirmeyi hedefliyoruz. İnanıyorum ki yeni başarılara imza atarak yıl sonunda 170  milyar   dolarlık  ihracat hedefimizi gerçekleştireceğiz." dedi.

Uluslararası İş Birliği Platformu (UİP) tarafından Cumhurbaşkanlığı himayesinde ,  TİM  ev sahipliğinde düzenlenen 9.  Boğaziçi Zirvesi  , 80 ülkeden iş adamı , siyasetçi ve fikir önderini İstanbul da bir araya getirdi.

Zirvenin açılış panelinde konuşan  TİM  Başkanı Gülle ,  Boğaziçi Zirvesi  nin kültürleri buluşturan , iş hayatına ve uluslararası ticarete her yıl yeni bir vizyon kazandıran önemli bir etkinlik olduğunu vurgulayarak , bu yılki temanın da "Barışın Sürdürülmesi ve Herkes İçin Kalkınma" olarak belirlendiğini söyledi.

Zirve boyunca önemli paylaşımlar yapılacağını ifade eden Gülle , şunları kaydetti:

"Türkiye , 2000 li yılların başından bu yana çok ciddi bir değişim yaşadı. Artık büyümede , üretimde , ihracatta bir dünya markasıyız. Günümüz itibarıyla dünyadaki 250 den fazla ülke ve bölgeye ihracat gerçekleştiriyoruz. 157 ülkeye otomotiv ürünleri , 84 ülkeye uçak ve helikopter parçaları , 180 ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 6 =