Milyoner'de doğru cevap şoke etti!

ATV'de yayınlanan ve Murat Yıldırım'ın sunduğu "Kim  Milyoner  Olmak İster" adlı yarışma programında sorulan bir soru arkeologları kızdırdı.

haber7
0

 "Hangisi arkeologların buldukları şeyin fosil mi yoksa sıradan bir taş mı olduğunu anlamak için kullandıkları yöntemlerden biridir?" sorusunun  cevap  şıkları arasında yer alan "yalamak" , "köpeğe koklatmak" ve "üstüne idrar yapmak" seçenekleri Arkeologlar Derneği nin tepkisine neden oldu.

Kim  Milyoner  Olmak İster yarışmasında sorulan bir soru olay oldu. Yarışmada "Hangisi arkeologların buldukları şeyin fosil mi yoksa sıradan bir taş mı olduğunu anlamak için kullandıkları yöntemlerden biridir?" sorusu soruldu. 4 seçenekten 3 ü tepki çekti.  doğru  seçeneğin yanında verilen , "Yalamak" , "Köpeğe koklatmak" ve "Üstüne idrar yapmak" seçenekleri arkeologları ayağa kaldırdı ve ATV yi kınayan bildiri yayınlandı.

Bilimsel değeri yok

Arkeologlar Derneği soruya tepki göstererek , "Dün gece ATV nin Kim  Milyoner  Olmak İster isimli bilgi yarışmasında 30.000 TL değerindeki hiçbir bilimsel değeri olmayan ve Arkeoloji bilim dalını aşağılayan bu soruyu hazırlayanları ve ATV yi kınıyoruz. Arkeoloji , bugün dünya ile boy ölçüşebileceğimiz bilim dallarından biridir. Maalesef hala Arkeolojiyi ve arkeologları anlayamamış bir medya ile karşı karşıyayız. Çok yazık!" 

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 5 =