Hurdalar silaha dönüşüyor

Kırıkkale'de kamu kurum ve kuruluşlardan toplanan  Hurdalar  , Makine Kimya Endüstrisi'ne (MKE) ait fabrikalarında ham madde olarak değerlendiriliyor.

haber7
0

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer , Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumuna ait Hurda İşletme Fabrikası , Barut Fabrikası , Ağır Silah ve Çelik Fabrikasında incelemelerde bulundu. MKE  Hurda  İşletme Müdürü Abdülvehap Algan ,  Hurda  sahasında İşletmenin faaliyetleri hakkında Vali Sezer e bilgiler aktardı. Algan , Savunma Sanayi için üretim yapan MKE Kurumlarına ait fabrikaların ham madde ihtiyaçlarını karşılamak üzere , tüm kamu kurum ve kuruluşların hurdalarını toplayıp , bu hurdaların tasnif ve değerlendirmesini yaptıklarını ve 550 bin ton kapasitelerinin olduğunu ifade etti.

 

 

Vali Sezer ise , “Fabrikayı gezerken bir kez daha gururlandım. Burada çok değerli bir hizmet yapıyorsunuz. Mehmetçiğin elinde sizlerin ürettiği silahlar var. Yaşadığımız coğrafya , zor bir coğrafya. Bu nedenle sürekli mücadele etmek ve diri kalmak zorundayız” dedi.

 

 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: İHA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 2 =