Lamborghini tarihinde bir ilk!

 Lamborghini  Squadra Corse , Sant’Agata Bolognese’deki motorsporları bölümünün tarihindeki ilk tek üretim otomobil olan SC18’i tanıttı.

haber7
0

Müşteri ve Centro Stile  Lamborghini  arasında oluşturulan sinerjinin ürünü olarak tasarlanan bu benzersiz örnek otomobil , yolda kullanım için gerekli onayları almakla birlikte , esas olarak pistte kullanılacak.  SC18  , Squadra Corse markası altında motorsporları müşterilerine yeni kişiselleştirilmiş geliştirme projelerinin yolunu açıyor.   Otomobil , özel olarak bu  model  için geliştirilen ve Squadra Corse’nin rekabet tecrübesinden elde edilen en ileri aerodinamik özelliklere sahip. Ön kaputtan başlayan yarış unsurlarından hava girişleri Huracan GT3 EVO tarzında; yan ve arka özel tamponlar , kanatçıklar ve hava delikleri ise Huracan Super Trofeo EVO’dan esinlendi. Üç mekanik ayarı olan geniş bir karbon fiber kanat ile tamamlanan aerodinamik sistemi her türlü pistte optimum bastırma kuvvetini oluşturabiliyor. Ayrıca , arka kaputun üzerinde oluşturulan 12 hava girişi - ki bu çözüm dayanıklılık yarışlarında başarıyla test edilmiş durumdadır - ısı değişimini artırıyor ve V12 motorun soğutmasını iyileştiriyor.

 

 

 

Lamborghini’nin en ileri seviyesini temsil eden güç aktarma organları gerçek bir yarış otomobilinin performansını gerçekleştiriyor: Havalandırmalı 6498 cm3 V12 motor 8 ,500 d/d motor devrinde 770 HP güç , ve 6 ,750 d/d motor devrinde 720 Nm maksimum tork sunuyor. Bu büyük güç ile birlikte , ultra hafif malzemelerin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 9 =