Trabzonlular'dan, CHP'li vekile suç duyurusu

 Trabzon  Dernekleri Federasyonu üyeleri ,  CHP  milletvekili İlhami Özcan Aygün hakkında yaptığı açıklamalar nedeniyle  suç  duyurusunda bulundu.

haber7
0

Trabzon Dernekleri Federasyonu üyeleri , CHP milletvekili İlhami Özcan Aygün hakkında yaptığı açıklamalar nedeniyle suç duyurusunda bulundu. Savcılığa dilekçe sunan dernek üyeleri Aygün , hakkında Halkın bir kesimini alenen aşağılama suçundan dava açılmasını istedi.

Trabzon Dernekleri Federasyonu üyeleri Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygün hakkında suç duyurusunda bulundu. Çağlayan daki İstanbul Adalet Sarayına gelen dernek üyeleri savcılığa suç  duyurusu  dilekçelerini sunduktan sonra basın açıklaması yaptı.

Adliye önünde toplanan kalabalık adına açıklama yapan  Trabzon  Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı İsmail Şatıroğlu , Aygün e tepki gösterdi.

Aygün ün haddini aşarak Trabzonlulara hakaret ettiğini savunan Şatıroğlu , "Bu kişi halkın bir kesimini sosyal , sınıf , ırk , dil , din , mezhep , cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama suçunu işlemiştir. Bu kişi tarihi gerçekleri saptırmak suretiyle de , tarihe karşı suç işlemiştir.  Trabzonlular  , tarihi süreçler içerisinde her zaman devletinin , milletinin yanında yer almışlardır. Bu kişi yaptığı densizlik ve had bilmezlik nedeniyle kanunlara karşı hesap verecektir. Bu şahıs derhal milletvekilliğinden istifa etmelidir" dedi.

Aygün hakkında Halkın bir kesimini alenen aşağılama suçundan dava açılması ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 6 =