'Bu cani aramızda dolanıyor'

Isparta'da sokak köpeği boğazından tüfekle vurulmuş bulundu. Tedaviye alınan köpeğin çekilen röntgeninde boyun bölgesinde çok sayıda saçmaya rastlandı.

haber7
0

Isparta nın tabakhane bölgesinde güvenlik görevlileri bir sokak köpeğini dün öğle saatlerinde yaralı halde buldu. Olayı haber alan  Isparta  Hayvan Koruma Derneği yetkilileri bölgeye giderek , köpeği aldı. DHA nın haberine göre , boynunun altından ateşli silahla vurulduğu belirlenen köpeğin veteriner kontrolünde ve çekilen röntgeninde vücudunda saçmalar olduğu görüldü.

Yaralı köpek ilk müdahalenin ardından  Isparta  Belediyesi Hayvan Barınağı na götürülerek korumaya alındı. Olayla ilgili polis merkezinde şikayette bulunulurken , köpeği vuran kişi ya da kişilerin yakalanması için çalışma başlatıldı. 

Isparta Hayvan Koruma Derneği Başkan Yardımcısı Sabri Kocabaş , "Önceki gece , tabakhanede görevli güvenlik ekipleri silah sesi duymuş. Ertesi gün bizi arayarak yaralı bir köpek buldukları ihbarında bulundular. Hayvan Koruma Derneği ndeki arkadaşlarımız bölgeye giderek yaralı köpeği alarak özel bir veterinere götürdü. Röntgeni çekilen köpekte saçmalar görüldü. İlk tedavisinin ardından  Isparta  Belediyesi nin hayvan barınağına götürülerek korumaya alındı" dedi.

BU CANİ ARAMIZDA DOLAŞIYOR

Köpeğin küpeli , kısırlaştırılmış ve aşıları yapılmış olduğunu aktaran Sabri Kocabaş , "Hiçbir kötü huyu olmayan sessiz bir candı. Bunu yapan insan olamaz , bu  cani   aramızda  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 5 =