Tarihi hamle! Onları hiçbir şey durduramadı

TürkAkım projesinde deniz bölümünün tamamlanması nedeniyle İstanbul'da düzenlenen tören , Rus medyasında geniş yer buldu.

haber7
0

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan  ve  Rusya  Devlet Başkanı Vladimir Putin in katıldığı "TürkAkım Projesi Deniz Bölümünün Tamamlanması Töreni" Rus medyasının ana gündem maddesi oldu.

Rossiya 24 haber kanalı , tören boyunca İstanbul dan gerçekleştirdiği canlı bağlantılarla  TürkAkım  projesine ilişkin çok sayıda tanıtıcı program yaptı.

Tören sırasında liderlerin konuşmalarını son dakika gelişmeleriyle canlı yayınlayan kanal , tören sonrasında da  TürkAkım  projesini ve projenin ekonomik açıdan etkilerini İstanbul dan canlı bağlantılar eşliğinde detaylı aktarmayı sürdürdü.

Vedomosti gazetesi projeyi , Rus enerji şirketi  Gazprom  tarafından Avrupa piyasalarına yönelik yürütülen en büyük iki projeden birisi olarak nitelerken , "Projenin yapımı , iki ülke arasında yaşanan uçak krizi döneminde bile duraksamadı." yorumunu yaptı. 

Kommersant gazetesi ise  TürkAkım  projesinin 2019 ortalarında tamamlanmasının beklendiğini belirterek , "Proje kapsamında 2020 sonlarına doğru Bulgaristan , Sırbistan ve Macaristan rotasında doğal gaz sağlanması planlanıyor." bilgisine yer verildi.

Rus gazını Türkiye ye , Türkiye üzerinden de Avrupa ya taşıyacak  TürkAkım  doğal gaz boru hattı her biri yıllık 15 ,75 milyar metreküp kapasiteye sahip iki hattan oluşacak.

Projede ikinci ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 7 =