Zafer Arapkirli attığı tweet ile alay konusu oldu!

Cumhuriyet'in eski yazarı sözde gazeteci  Zafer   Arapkirli  ,  attığı   tweet  ile dalga  konusu  oldu. Takipçileri bile kendisine tepki göstermesine rağmen hata yaptığını kabul etmedi.

haber7
0

Diyanet İşleri Başkanlığı , vatandaşlardan gelen talep sonrası  sabah  ezanı vakitlerini değiştirdi. 19 Kasım Pazartesi gününden (bugünden)  itibaren İstanbul da  sabah  ezanı imsak vaktinde okunuyor ,  sabah  namazı ise Ramazan ayındaki gibi ezandan yarım saat sonra kılınıyor.

Diyanet in bu düzenlemesini cahilliğine bakmadan eleştirmeye kalkan sözde gazeteci-yazar  Zafer   Arapkirli   alay   konusu  oldu. Olayı çarpıtan  Arapkirli  , "CaHaPe tek parti devrinde yapılsaydı bu , “Kâfir” ilan ederdiniz , İsmet Paşa’yı. “Ezan/namaz saatiyle” oynanır mı ya hu!... Cayır cayır yanacaksınız la , Cehennemde. Ey Cüppeli!.. Şunlara iki çift lâfın yok mu la?" diye  tweet  atınca takipçileri ona tepki gösterdi.

İşte  sabah  namazının imsak vaktinden güneş doğana kadar kılınabileceğini bilmeyen  Arapkirli  nin bu mantık dışı eleştirine gelen yorumlardan bazıları...

 

 

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 1 =