Çocuk sevgisi 'servis şoförü' yaptı!

Amasya'nın  Merzifon  ilçesinde yaşayan 49 yaşındaki Nuray Çörüş , çocuklara sevgisinden dolayı 6 yıldır öğrenci servisi şoförlüğü yapıyor.

haber7
0

Amasya nın Merzifon ilçesinde , çocuk  sevgisi  dolayısıyla 6 yıl önce öğrenci servisi şoförlüğüne başlayan 49 yaşındaki  Nuray Çörüş  , öğrenciler tarafından çok seviliyor.

Servisindeki öğrencilerle anneleri gibi iletişim kuran Çörüş , velilerden destek görüyor. Sabah saatlerinde direksiyonun başına geçerek öğrencileri okullarına taşıyan evli ve bir çocuk annesi Çörüş , eve dönüp işlerini tamamladıktan sonra yeniden işinin başına dönerek okula bıraktığı öğrencileri alıp evlerine teslim ediyor.

Çörüş , AA muhabirine yaptığı açıklamada , iş hayatına kreş  işletmeciliğiyle başladığını , daha sonra tekstil firmasında ve başka sektörlerde çalıştıktan sonra çocuklara  sevgisi  dolayısıyla okul servisi şoförlüğüne  başladığını söyledi.  Kadın olmasının  servis  şoförlüğü yapmasında hiçbir sorun teşkil  etmediğini anlatan Çörüş , sözlerini şöyle sürdürdü:   "Aslında zor bir iş ama ben bu işe sadece erkeklerin yapabileceği bir  iş olarak bakmıyorum çünkü bize can emanet ediliyor , can taşıyoruz. Sadece yola  bakmıyoruz , öğrencilere de bakıyorsunuz , onlarla ilgileniyorsunuz. Gerçekten zor  bir iş ama kadınların yapamayacağı bir iş değil. Aksine tam bir kadın işi.  Kadınların çocuklarla diyalogları daha iyi , daha sıcak ve merhametli.  Öğrencilerle ilişkilerim son derece ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 5 =