Çankırı ve Antalya'da patlayıcı ele geçirildi

Malatya'da bir otomobilde  patlayıcı  madde ile bomba düzeneği bulunmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında toprağa gömülü halde Çankırı'da 43 , Antalya'da da 24 kilogram  patlayıcı  e

haber7
0

Elazığ-Malatya kara yolundaki uygulama noktasında 2 Kasım da şüphe üzerine durdurulan otomobilin yakıt deposuna zulalanmış 30 paket halinde 28 kilo 26 gram plastik  patlayıcı   ele  geçirilmesine ilişkin soruşturma sürüyor.

Araç sürücüsü eski Barış ve Demokrasi Partisi Diyarbakır Bağlar İlçe Başkan Yardımcısı A.R.Ü nün ifadeleri doğrultusunda toprağa gömülü halde Çankırı da 43 , Antalya da da 24 kilogram  patlayıcı   ele  geçirildi. Patlayıcıların türünün tespit edilmesi için çalışmalar sürüyor. 

Öte yandan , şüphelinin Suriye den getirilen "çok kuvvetli askeri mühimmat" sınıfında bulunan "RDX ve PETN" karışımı plastik patlayıcıyı Mardin Kızıltepe kırsalında teslim aldığı ve aracıyla İstanbul a götürmek istediği belirlendi.

OLAY

Polis ekipleri , Elazığ-Malatya kara yolundaki uygulama noktasında 2 Kasım da şüphe üzerine bir otomobili durdurmuştu. Araçtaki aramada , yakıt deposuna zulalanmış 30 paket halinde 28 kilo 26 gram  patlayıcı  , 2 alıcı anahtar , üzerinde tuş takımı ve kullanım bilgileri bulunan verici cihaz ile 5 elektrikli fünye  ele  geçirilmişti.

İlk etapta araç sürücüsü A.R.Ü. ile Diyarbakır da irtibatlı olduğu 4 kişi , ardından İzmir , Manisa , Elazığ ,  Antalya  , Malatya ve Mardin de 13 şüpheli daha gözaltına alınmıştı.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 4 =