Öztürk Yılmaz, disipline verilince çark etti!

Türkçe  Ezan  çıkışı sonrasındaki süreçte partiden ihracı istenen  Öztürk   Yılmaz  , Arapça ezana karşı olmadığını açıkladı.

haber7
0

Ezanın Türkçe okunması gerektiğini savunan CHP nin  Ardahan  Milletvekili Öztürk  Yılmaz  , tepki çekmişti.

Partisinin tepki göstermesi üzerine  CHP  Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu na savaş açan Öztürk  Yılmaz  , Kılıçdaroğlu na ağır sözler sarf etmişti.

"PARTİ KURABİLİR"

Bu tartışmaların ardından Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi , köşe yazısında Öztürk  Yılmaz  la olan konuşmasını şöyle anlattı: "Kılıçdaroğlu’na meydan okumayı tercih eden Öztürk Yılmaz’ın jet hızıyla partiden ihraç edilmesi bekleniyor. Öztürk Yılmaz’la konuştum. “CHP’den ihraç edilirse parti kuracak” söylentisini sordum. Cevap vermek istemedi. Ama “yok” da demedi.  CHP  tabanından yoğun ilgi gördüğünü söyledi. “Telefonlarım susmuyor , odam dolup taşıyor” diye konuştu.

"DİNLE İLGİLİ DEĞİL DİLLE İLGİLİ"

“Ben Arapça ezan okunmasın demedim. Biri derse ona ilk karşı çıkan ben olurum. Ama Türkçe  Ezan  okunsun dedim. Dinle ilgili değil , dille ilgili bir çıkıştı” diye ilave etti. İzlenimimi sorarsanız , Öztürk  Yılmaz  siyasi literatürümüze Mümtaz Soysal’ın kazandırdığı şekliyle “vuruşarak çekiliyor”. CHP’den ihraç edildiğinde parti kurup yoluna devam edecek gibi görünüyor."

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 1 =